isazadeh
14 اسفند 1401 - 12:56

کسب مدال و دیپلم افتخار در بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت

اردبیل- مدیرکل فنی و حرفه ای اردبیل از کسب یک مدال و یک دیپلم افتخار توسط نخبگان مهارتی اردبیل در بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد.

رحیم یونسی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: تیم اعزامی استان اردبیل به بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت مرحله کشوری موفق به کسب یک مدال برنز و یک دیپلم افتخار از بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت شد.

وی خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها با حضور نخبگان مهارتی سراسر کشور به مدت سه روز در استان‌های آذربایجان شرقی و فارس برگزار شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل افزود: «هادی دلقوی» در رشته جواهرسازی مدال برنز و «آیسان نوجوان» در رشته خیاطی موفق به کسب دیپلم افتخار از بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت مرحله کشوری شدند.

یونسی گفت: نفرات برتر این مسابقات که به صورت سالانه در سطح کشور برگزار می‌شود پس از حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی مهارت به مسابقات جهانی مهارت اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بستری برای تربیت نیروی متخصص و کارآفرین در راستای جهش و رونق تولید و اشتغال است، اظهار کرد: بیش از ۲۰ هزار نفر دوره در نه ماهه اول سال‌جاری ۲۰ هزار و ۴۳۹ نفر دوره با هدف توانمندسازی نیروی انسانی و افزایش تولیدات در اردبیل ارائه شد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل تصریح کرد: توانمندسازی نیروی انسانی عامل اصلی بهره‌وری نیروی کار، کاهش ضایعات و افزایش تولیدات و در نهایت تحقق شعار مقام معظم رهبری است که آموزش‌های مراکز آموزشی این اداره کل با محوریت توانمندسازی نیروی کار استان با هدف تحقق اهداف یاد شده انجام می‌شود.

یونسی ادامه داد: ارائه آموزش‌های مهارتی در دو بخش دولتی و غیردولتی با بهره‌گیری از مربیان مجرب و امکانات و تجهیزات کارگاهی، مطابق با استانداردهای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است

وی افزود: بیش از ۲۰۷ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در سطح استان در حال فعالیت هستند که ر این آموزشگاه‌ها بیش از ۷ هزار هزار نفر دوره آموزشی در مدت ۹ ماهه سال‌جاری با هدف توانمندسازی مهارت آموزان در اردبیل برگزار شد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل به فعالیت ۴ هزار و ۵۰۷ نفر دوره در بخش‌های دولتی مراکز ثابت شهری و سیار اشاره کرد و گفت: همچنین ۳۸۳ نفر دوره در راستای مهارت افزایی دانشجویان برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشجویی و یک هزار و ۸۴۵ نفر دوره در راستای تفاهم نامه با نیروهای مسلح و افزایش مهارت سربازان وظیفه در بخش پادگان از آموزش‌های رایگان مهارتی بهره‌مند شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1073901