isazadeh
11 آذر 1401 - 12:22

وزیر ارشاد: سند فرهنگی در همه استان‌ها اجرایی می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به اجرای سند فرهنگی در ۱۱ استان کشور، گفت: سند فرهنگی در همه استان‌ها اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، محمد مهدی اسماعیلی پیش از ظهر امروز در همایش بزرگداشت شهید مدرس در مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع)، اظهار داشت: شهرستان اردستان از مناطق فرهنگی استان اصفهان است که یک مجموعه فرهنگی و هنری می‌دانیم و شخصیت‌های مهمی را تقدیم کشور کرده است و در معماری و عظمت هنری همچون مسجد جامع سرآمد است و افرادی تصمیم‌گیری در کشور از این خطه است.

وی افزود: اردستان منطقه حاصلخیزی از نظر فکری و هنری است و توجه ما در دولت هم روی هنرهای مختلف است و فرهنگ در سال‌های اخیر تبدیل به اجناس لوکس شده است و آیینی از عظمت فرهنگی کشور نیست.

اسماعیلی گفت: ما شعارمان را در دولت عدالت فرهنگی قرار داده‌ایم و فضای بزرگی برای رشد حوزه فرهنگ و هنر داریم و این کار را برای همه انجام خواهیم داد و 40 هزار نفر را در حوزه فرهنگی و هنری آموزش داده‌ایم و اشتغال فرهنگی و سالم را رقم بزنیم و گام دوم این طرح در حال اجرا است که در شمال استان اصفهان هم اجرا می‌شود که شغل‌های مختلف هم دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: معضلاتی در اردستان بود که در بازدیدهایی تلاش می‌کنیم در اسرع وقت مشکلات آن را برطرف می‌کنیم که بخشی از آن حقوقی است که گره آن باز خواهد شد و کانون‌های فرهنگی مساجد را به جد دنبال خواهیم کرد.

وی ابراز داشت: در بودجه سال آینده ردیف‌های خوبی را در حوزه فرهنگی دیده شد و احکام خیلی خوبی را بررسی کردیم و بودجه فرهنگی سعی خواهد شد تا سه سال آینده شش درصد رشد کند و مجلس و دولت تفاهم کرده تا این لایحه به سرانجام برسد و برنامه تحولی داریم که کارها را اندازه‌گیری می‌کنیم و سعی خواهیم کرد سند فرهنگی در همه استان‌ها اجرایی کنیم که در 11 استان اجرایی شده است، چرا که جنگ، جنگ فرهنگی است و دشمن جنگ رسانه‌ای و تروریسم رسانه‌ای را در شکل خود اجرا می‌کنند و در صدد تاثیرگذاری در جامعه دارند تا به اهداف شوم خود برسند.

اسماعیلی بیان کرد: دشمن با جنگ رسانه‌ای تلاش می‌کنند تا در ذهن مردم ما رسوخ کنند که باید با هجمه‌های دشمن از طریق جهاد تبیین مقابله کنیم تا بتوانیم دشمن را در زمینه فرهنگی و هنر زمین گیر کنیم.

وزیر ارشاد تاکید کرد: شهید مدرس باید الگو باشد، چرا که شخصیتی کم نظیر است و نمایندگان باید او را الگوی خود قرار دهند و حضرت امام خمینی(ره) به عشق مدرس از قم به تهران می‌آمده که در مجلس نطق ایشان را گوش کند و به برکت پیروزی انقلاب اسلامی شخصیت‌ها به مردم معرفی شده‌اند و ایشان در قله اصالت بوده و در مقابل شاه وقت یک تنه می‌ایستاد و این شخصیت بزرگ برای همه قله ایستادگی است.

انتهای پیام/802/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 892870